Фермери скаржаться на нестачу робітників через трудову міграцію

19 квітня 2019 257 0
Фермери скаржаться на нестачу робітників через трудову міграцію

Навесні в рази збільшується кількість селян, які їдуть працювати за кордон. Тим часом українські фермери відчувають нестачу робітників. Про повідомив фермер з Київщини Геннадій Лапіцький, передає apostrophe.ua.

«Зараз у вітчизняному агросекторі не вистачає робітників. Ось, наприклад, у нас є земельні ділянки, які не пристосовані для землеробства. Там можна висаджувати сади, але немає людей, з якими це можна робити. Зупинити трудову міграцію зможе розвиток переробки», — переконаний фермер.

Читайте більше: Сезонні та тимчасові працівники для ФГ 

Він пропонує ввести для старшокласників професійну орієнтацію, передати профтехучилища у муніципальну власність громадам, новоствореним ОТГ. Аби їх могли б підтримати керівники місцевих підприємств і фермери, та надали би свою матеріальну базу для навчання сучасним робітничим професіям. Забезпечити практику, перше або навіть постійне місце роботи для молоді.

«Перш за все потрібно навести порядок, щоб фермер міг працювати, розвивати своє господарство і розвивати громаду. У нього повинна бути впевненість, що завтра не прийдуть земельні бандити і не відберуть бізнес. Це завдання вже для уряду, який сформується після формування нового складу парламенту» , — наголосив Геннадій Лапіцький.

Виконано за допомогою Disqus