Закупівельні ціни на молоко продовжують знижуватися

26 квітня 2019 91 0
Закупівельні ціни на молоко продовжують знижуватися
etcetera.media

Зниження ціни на молоко в Україні триває. Найбільше подешевшало молоко екстра ґатунку. Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко, передає прес-служба АВМ.

Читати за темою: НАССР у виробництві молока: транспортування ВРХ, гігієнічні вимоги до молока і молочних продуктів

«Попри позитивні цінові тренди на світовому ринку закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують опускатися. Найбільше зниження відбувається по молоку екстра ґатунку», — повідомила Яна Музиченко.

В першій половині квітня кілограм такого молока коштував 9,69 грн/кг з урахуванням ПДВ, що на 11 копійок нижче ціни другої половини березня. Загалом ціни коливалися в межах 9,90-9,40 грн/кг, в залежності від партії. Вищий гатунок в середньому купували по 9,36 грн/кг, що дешевше на 6 копійок, а перший подешевшав на 7 копійок — до 8,98 грн/кг.

Причин тому декілька. Найперше, це низькі експортні ціни на основні валютоутворюючі категорії — масло та сухе молоко.

«Погіршує ситуацію посилення фактору сезонності. У березні ми маємо традиційний стрибок виробництва молока за рахунок господарств населення — +32%, в порівнянні з лютим», — додає аналітик.

Світові ціни на молоко ростуть з грудня минулого року. Це підтверджують усі світові аналітичні мережі. В Україні тенденція протилежна, а це говорить, щоб чим більше цей розрив буде поглиблюватися, тим суттєвіше зростання ціни ми будемо мати вже в літні місяці.

Виконано за допомогою Disqus