На Миколаївщині фермер заробляє на борошні із черемхи

1 травня 2019 1477 0
На Миколаївщині виготовляють борошно із черемхи
На Миколаївщині виготовляють борошно із черемхи

У місті Первомайськ, що на Миколаївщині, господарство Golta Farm випускає унікальне черемхове борошно. Компанія вже 13 років спеціалізується на заготівлі лікарської сировини, цілющих трав, ягід та коренів, в тому числі й на виготовленні унікального черемхового борошна.

Як зазаначає керівник компанії Сергій Белінський, насадження черемхи (біля 10 га) збереглися у Врадіївському лісовому господарстві ще з часів СРСР, раніше ягоди черемхи відправляли до Росії. Після розпаду СРСР такі поставки було закрито, тому виникла ідея не просто збирати ягоду, а виробляти своє черемхове борошно.

За словами фермера, черемхове борошно є результатом помелу висушених ягід черемхи. Воно має запах какао та горіховий присмак. Безумовно таке борошно має органічне походження, оскільки черемха для виробництва використовується дикоросла. Продукт є дійсно унікальним. 

Читати за темою: Органічний хміль має значні перспективи вирощування в Україні

«В Україні замовників багато. Є вже постійні покупці. Особливо ті, хто приїхали з Росії. Там воно надзвичайно популярне. Особливо у Сибіру. Там багато дикорослої черемхи. Черемхове борошно додають не тільки до випічки, а навіть у хліб. В Україні таке борошно набуває популярності. Є вже навіть кафе та ресторани, які у нас постійно це борошно закуповують», — розповідає він.

За словами Сергія Белінський, нещодавно до них зверталися брокери – шукали чималу партію для поставок до Європи. Але у компанії поки що не вистачає потужностей для роботи на експорт.

Керівник компанії розповідає, що вони виробляють 1-2 тонни борошна раз в місяць, аби не залежувалося. А оскільки компанія не співпрацює з магазинами та супермаркетами, то і великих обсягів ніхто не замовляє. Та і ціна в нього доволі висока — 150 грн/кг. 

Виконано за допомогою Disqus