Вчені створять біоінсектицид швидкої дії з отрути павуків

1 травня 2019 44 0
Багато дослідників спрямовують зусилля на створення препаратів з інсектицидною отрутою павука
2plus2.uaБагато дослідників спрямовують зусилля на створення препаратів з інсектицидною отрутою павука

Через еволюцію та розвиток резистентності, арсенал існуючих препаратів швидко скорочується. Як альтернативу, для створення біоінсектицидів вчені пропонують використовувати отруту павуків, пише agroxxi.ru.

Багато дослідників спрямовують свої зусилля на створення препаратів з інсектицидною отрутою павука. Основним класом токсинів в багатьох павуків є багаті дисульфідом пептиди, відомі як кноттіни.

Читати за темою: UKRAVIT розробила препарат для контролю бур’янів у посівах соняшнику

Структура цих міні-білків забезпечує їм виняткову хімічну і термічну стабільність, а також стійкість до протеази. На відміну від традиційних біоінсектицидів, павукові кноттіни є швидкодіючими нейротоксинами.

Крім того, що вони є сильнодіючими інсектицидними засобами, деякі кноттіни мають виняткову таксономічну вибірковістю, вони смертельні для основних сільськогосподарських шкідників, але нешкідливі для хребетних і корисних комах, наприклад для бджіл.

Власна пероральна активність цих пептидів в поєднанні зі здатністю аерозольних кноттінів проникати в дихальні шляхи комах, дає можливість отримати комерційно вигідні і екологічно чисті біоінсектициди. Більш того, було доведено, що трансгени кноттіна можна використовувати для створення стійких до комах сільськогосподарських культур.

Виконано за допомогою Disqus