Мораторій продовжать ненадовго — експерт

15 жовтня 2015 24 0
Мораторій продовжать ненадовго — експерт
Latifundist.comМораторій продовжать ненадовго — експерт

Зараз найголовніше завдання — розробити рівні умови для всіх учасників ринку землі, вважає народний депутат України, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошниченко, пише Вin.ua

«Для нас найважливішим є забезпечення прав та інтересів наших громадян — українських землевласників, які в 90-х роках отримали земельні ділянки сільськогосподарського призначення — паї, проте, як і тоді, так і зараз не отримали від держави, й самі не мають необхідних фінансових ресурсів для відкриття власного агробізнесу, а через відсутність ринку землі ще й позбавлені можливості їх залучення», — говорить Мірошниченко.

На його думку, члени комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин єдині у тому, що для відкриття ринку землі необхідно: завершити інвентаризацію та розмежування земель сільськогосподарського призначення державної, комунальної та приватної власності, провести загальнонаціональну нормативно-грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення, удосконалити процедуру реєстрації земель, а також заповнити Державний земельний кадастр.

«Тільки після цього стане можливим предметний розгляд питання ринку землі та безпосередні напрацювання відповідного закону. Але головне завдання — одночасно з відкриттям ринку землі запровадити дієві механізми фінансової підтримки саме українських громадян — власників землі для створення ними малих і середніх фермерських господарств», — підкреслює Мірошниченко.

На думку членів профільного комітету, швидше за все, у кінці року Верховною Радою України буде прийнято рішення про продовження мораторію, але не надовго. Хоча, навряд чи державі вдасться незабаром вирішити проблему інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.

Виконано за допомогою Disqus