Держгеокадастр будуть контролювати громадські активісти

4 травня 2019 969 0
Землі сільськогосподарського призначення
Землі сільськогосподарського призначення

Громадські активісти разом з аграріями збираються контролювати діяльність Держгеокадастру. Про це повідомив голова комітету Асоціації фермерів і землевласників України Іван Слободяник у Facebook.

Іван Слободяник, голова комітету Асоціації фермерів і землевласників України (АФЗУ)

Згідно із заявою, активісти будуть здійснювати моніторинг бюрократії та корупції в Держгеокадастрі.

Також Іван Слободяник стверджує, що Віктор Галич (аграрій із Полтавської області), який 20 років працював на землі сільськогосподарського призначення, може її втрати внаслідок дій Держгеокадастру.


«Перший раз відмова була внаслідок того, що у мене ніби немає агрохімічного паспорту. Добре, що я веду постійний моніторинг. У мене були ці аналізи. Я надав їх результати, але отримав іншу відповідь: мені не бажають продовжувати договір оренди. Без зазначення певних причин», — поділився аграрій.

З його слів була і третя відмова щодо продовження договору оренди.

«Це може призвести до того, що моє господарство припинить своє існування», — пояснив Віктор Галич.

Зі слів адвоката Семена Кривоноса, орендар, який належним чином виконав умови договору, сплачував орендну плату, не призвів до погіршення стану орендованої земельної ділянки та своєчасно звернувся з пропозицією відновити договір, має переважне право на відновлення договору оренди землі.

«Усі відмови та відписки, які надавав Держгеокадастр, свідчать про одне — небажання відновлювати договір оренди, всупереч законам України», — зазначив адвокат.

У результаті публічних дій активістів керівник Держгеокадастру в Полтавській області вийшов на комунікацію з аграріями та пообіцяв вирішити їхні проблеми в регіоні. Але реальне виконання таких обіцянок громадські активісти збираються контролювати власними силами.

Виконано за допомогою Disqus