Реклама

Із відходів Гнідавського цукрозаводу успішно виготовляють біоетанол

9 травня 2019 401 0
Із відходів Гнідавського цукрозаводу успішно виготовляють біоетанол
pershyj.com

Десятиріччями відходи від виробництва цукру на Гнідавському заводі віддавали на корм свиням та коровам. А сьогодні це — цінна сировина, з якої  підприємство «БІО ПЕК» виготовляє стратегічно важливий для України продукт — біоетанол, повідомляє Перший Канал Соціальних Новин.

Луцький завод — перший приватний, який виготовляє біоетанол. В Україні є ще кілька подібних виробництв, але вони — державні і працюють на базі спиртогорілчаних підприємств.

«З’явилась ця задумка для того, щоб покращити рентабельність цукрового заводу. Після виготовлення цукру лишалася меляса. Частково ми її продавали фермерам на корм свиням і коровам, а частину у нас почали купувати закордон — для виготовлення біоетанолу. То чого б самим його не виготовляти? Зараз ми не тільки повністю використовуємо свою мелясу, а й забираємо з інших цукрових заводів: з Радехівського, Мар’янівського», — розповідає директор «БІО ПЕКу» Олександр Ксенджук.

 Директор «БІО ПЕКу» Олександр Ксенджук

Біоетанол, який виготовляють, продають для хімічної промисловості та українським виробникам бензину (серед покупців – «Укрнафта» та БРСМ) . У бензині, яким заправляють українські автомобілі, має бути 5% біоетанолу. Такою є законодавча вимога, затверджена у 2017 році.

Біоетанол зменшує кількість шкідливих викидів, а також зменшує потребу у нафті, яка недешева і не своя, імпортна… У США, наприклад, біоетанолу в паливі має бути до 30%, в Європі — 5-10%, а в Бразилії уже взагалі заправляють автомобілі тільки біоетанолом.

Україна теж буде збільшувати вміст біоетанолу, який називають пальним майбутнього. Це зменшить залежність України від імпортної нафти та шкідливий вплив на екологію.

Далі тут планують наступні кроки для зменшення відходів та енергозатрат: виготовлення біогазу і навіть електрики.

А на самому Гнідавському цукровому заводі наразі працюють над зменшенням викидів на поля фільтрації з перспективою перейти на замкнутий цикл виробництва.

Виконано за допомогою Disqus