Дякувати Богу ми втратили ринок Росії — думка

16 травня 2019 620 0
Дякувати Богу ми втратили ринок Росії — думка
Kurkul.com

Введені урядом санкції проти цілої низки російських товарів викликали неоднозначні коментарі та думки. Заступник голови Української аграрної асоціації Мар’ян Заблоцький впевнений, що ці санкції можуть закріпити монопольне становище OSTCHEM на ринку добрив в Україні та призвести до зростання цін на азотні добрива. Засновник компанії «Волинь-зерно-Продукт» Євгеній Дудка висловив своє бачення в ексклюзивному коментарі Kurkul.com.

«Наше господарство принципово не купує російські добрива вже 5 років поспіль. В Ганновері на Міжнародній виставці голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун сказав фразу, яка мені дуже сподобалась: «Дякувати Богу ми втратили ринок Росії». Тобто я вважаю, що Україні треба взагалі викреслити Росію із постачальників добрива», — розповів Євгеній Дудка.

Він вважає, що «свято місце пусто не буває», оскільки є Польща, є Румунія, є Єгипет та інші країни виробники добрив. І ситуація, що наразі склалась на ринку добрив це сугубо політичні баталії.

«Ми вже закупили 100% добрив від річної потреби. Добрива купували і в Польщі, і в Турції. Цінову політику прогнозувати важко, оскільки вона постійно змінюється», — додав засновник компанії «Волинь-зерно-Продукт».

Хоча й зауважив, наразі варто розуміти, що сьогодні аграрії переплачують близько 25% ціни азоту, якщо брати справедливу ціну. До того ж українські добрива чомусь дорожчі на 25% ніж експортовані, наприклад, з Єгипту.

Читати за темою: На ринку добрив склалася жахлива ситуація для фермерів — Байбарак

Більшість вітчизняних аграрії виступають проти запроваджених обмежень, оскільки вони призведуть до значного росту цін на добрива національних виробників, дефіциту на ринку добрив та девальвації гривні. Це позначиться не лише на зменшенні бюджетних та валютних надходжень, а й на підвищенні рівня безробіття та, в свою чергу, негативно вплине на національні інтереси і рівень економічного зростання.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus