На ринку добрив склалася жахлива ситуація для фермерів — Байбарак

16 травня 2019 1382 0
Микола Байбарак
Микола Байбарак

У зв'язку з забороною Кабміном імпортувати добрива російського виробництва, яка була прийнята на засідання 15 травня, та починає діяти з 1 серпня 2019 р., на фермерів чекає погіршення ситуації. Про це повідомив керівник ФГ «Байбарак» Микола Байбарак у коментарі Kurkul.com.

Нагадаємо, на думку заступника голови Української аграрної асоціації Мар’яна Заблоцького, введені урядом санкції проти цілої низки російських товарів закріплять монопольне становище OSTCHEM на ринку добрив в Україні та призведуть до зростання цін на азотні добрива.

«Дуже жахлива ситуація для дрібного фермера тому, що надійних партнерів на постачання добрив взагалі немає, можна сказати вони відсутні, якість добрив відрізняється від заявленої у державних сертифікатах (за моїми особистими спостереженнями)», — повідомив фермер.

За його словами, існуюча цінова політика викликає сумніви рентабельності вирощування культур. Вартість пшениці та ячменю опустилася на 2,5 тис. грн/т, а вартість добрив коливається у межах 15-20 тис. грн.

«У нас двояка ситуація з добривами. Крупні компанії автоматично завищують ціну, ніхто їх контролювати не буде. Люди заробляють більше на добривах, ніж на вирощуванні культур», — наголосив Микола Байбарак.

Він вже закупив необхідну кількість добрив. Цього року вибір припав на вітчизняного виробника.

«Ми планували цього року купувати російські добрива, вони якісні. Але зараз і Черкаси вийшли на рівень. Здали на аналізи, вони не відрізняються від російських. А цінова політика дешевша, ніж у російських то ми почали співпрацювати з українськими виробниками», — розповів фермер.

Зважаючи на ситуацію, що склалася із забороною на ввезення добрив з Росії, то вартість української продукції буде зростати.

«Зростанні ціни на добрива українського виробництва не контролюється. У нас безлад повний. Як захочуть так і піднімуть — і будуть купувати. Як було минулого року з пальним — перед посівною компанією пустили слухи представництвами, що пального не буде. Дрібні фермери понабирали кредитів, скупили, а ціна раптово спала. Вони регулюють це як хочуть і контролювати ніхто не буде. Якось спрогнозувати подальші зміни цінової політики неможливо», — вважає Микола Байбарак.

Зараз на витрати на РКД українського виробництва сягає 1 415 грн/га.

Виконано за допомогою Disqus