На Київщині жителі протестують проти відкриття свинокомплексу

23 травня 2019 2989 0
На Київщині жителі протестують проти відкриття свинокомплексу

У селі Перемога Баришівського району місцеві жителі перекрили дорогу на знак протесту проти будівництва свинокомплексу. Свинокомплекс зводять упритул до житлової забудови. Повідомляє stopcor.org.

СП ТОВ «Нива Переяславщини» планує розмістити свинокомплекс продуктивністю 50 тис. голів за рік з живою вагою 5,5 тис. т у селі Перемога.

Представники «Стоп корупції» повідомили, що підприємство має дозвіл лише на проведення підготовчих робіт, проте будівництво комплексу майже завершене.

У разі отримання позитивного висновку, буде узаконено розміщення тваринницької ферми, яка вже діє в порушення вимог чинного законодавства, і всі жителі села, а це 1 600 людей, будуть жити на межі екологічної катастрофи.

Адже з роботою такого об'єкта одразу виникає проблема з утилізацією відходів життєдіяльності тварин. У підземні води та ґрунти потраплятиме гній, який міститиме близько 400 небезпечних елементів, серед яких важкі метали, антибіотики, пестициди, гормони, а також патогенні віруси й бактерії, гельмінти.

Читати за темою: Фермер зі Львівщини влаштував скотомогильник просто неба

Також місцевим загрожує забруднення повітря, адже довкола підприємства воно насичене аміаком, сірководнем, алергенами.

«Свинокомплекс зводять упритул до житлової забудови. Фактично людей хочуть отруїти та ставлять під загрозу життя та здоров'я селян», — розповів активіст ГО «Стоп корупції» Костянтин Варшавський.

Виконано за допомогою Disqus