Аграрії півдня мають пристосовуватися до нових кліматичних умов — експерт

19 жовтня 2015 69 0
Аграрії півдня мають пристосовуватися до нових кліматичних умов — експерт
Кurkul.comАграрії півдня мають пристосовуватися до нових кліматичних умов — експерт

На більшій частині території України нині відзначається засуха, яку можна назвати унікальною. А аграріям півдня України необхідно пристосовуватися до нових кліматичних умов і йти шляхом відродження систем зрошення.

Про це у своєму виступі на Українському аграрному конгресі заявила начальник відділу агрометеорології Гідрометеорологічного центру України Тетяна Адаменко, інформує «АПК-Інформ».

«Унікальність засухи цього року в Україні полягає у тому, що вона об'єднує відразу три види посухи — ґрунтову, атмосферну і гідрологічну», — уточнила експерт.

Також Адаменко зазначила, що під впливом зазначеного явища нині знаходиться велика частина України.

«Станом на 15 жовтня запаси вологи були оптимальними лише в Одеській та західних областях України. У Житомирській, Вінницькій, Черкаській і більшій частині Сумської області вони були недостатніми, а ситуацію у Київській, а також центральних, східних і південних областях можна класифікувати як посуху», — пояснила експерт.

За словами Тетяни Адаменко, у південних областях України, ґрунтуючись на результатах дослідження зміни клімату, можна відзначити суттєве зростання теплових ресурсів (підвищення температури повітря, особливо у зимовий та літній періоди), починаючи з 2001 р., при незмінній зволоженості.

«У результаті цього регіон може у підсумку перейти із зони ризикованого землеробства у зону надзвичайно ризикованого землеробства, із загрозою опустелювання в окремих районах», — констатувала експерт.

У зв'язку з цим, на її думку, аграріям півдня України необхідно пристосовуватися до нових кліматичних умов і йти шляхом відродження систем зрошення у регіоні.

Виконано за допомогою Disqus