Реклама

Лавандин дає в 3 рази більший врожай, ніж лаванда

13 липня 2019 439 0
Лавандин дає в 3 рази більший врожай, ніж лаванда
Vechorka

В Херсонській області вирощують гібрид лаванди — лавандин. Його врожайність в 2-3 рази більша, ніж у лаванди. Повідомляє agroreview.com.

Кандидат біологічних наук Людмила Свиденко розповіла, що культура дуже добре росте в умовах Півдня України. В дослідному господарстві «Новокаховське» навіть виводять свої сорти лавандину. У господарстві представлено 4 сорти лавандину. Усі вони зимостійкі, стійкі до пошкодження шкідниками і ураження хворобами.

Читати за темою: Лавандова плантація окупиться через 3 роки

Лавандин — це міжвидовий гібрид двох лаванд: лаванди вузьколистою та широколистої. Якщо лаванда вузьколиста може рости на Півдні України, оскільки витримує морози до -25 ºС, то лаванда широколиста не морозостійка і в Україні її не вирощують.

Росте лавандин повільно як і лаванда. Щодо якості ефірної олії, то у лавандину вона нижче на відміну від лаванди. Але є деякі його сорти, ефірна олія яких максимально наближена до лаванди.

Варто зазначити, що урожай і вихід ефірної олії у лавандину більший, ніж у лаванди.

На чашечці квітки міститься 90% ефірної олії, хоча по всім органам лавандину є ефіроолійні залозки. Ефірна олія накопичується від бутонізації і до кінця цвітіння, і в кінці цвітіння — найвища кількість ефірної олії.

Але кількість ефірної олії також може змінюватися в залежності від часу доби.

На відміну від лаванди, лавандин насіння не дає. Він розмножується вегетативно, шляхом живцювання.

Своє застосування лавандин має в лакофарбовій промисловості, в медицині, парфюмерно-косметичній промисловості, в миловарінні та ароматизації пральних засобів, в побуті: в боротьбі з міллю, для ароматизації повітря в приміщенні.

Виконано за допомогою Disqus