Гусінь чортополохівки може спричинити загибель сої — фермер

3 червня 2019 3795 0
Гусінь чортополохівки може спричинити загибель сої — фермер
Depo.Кропивницький

Наразі в Україні спостерігається масовий літ метелика всеїдного шкідника Чортополохівки (Vanessa cardui), що є наслідком м’якої зими та гарної перезимівлі. В даний період потрібно бути уважним і проводити постійний моніторинг за посівами практично всіх дводольних культур. Про це в ексклюзивному коментарі Kurkul.com повідомив керівник СВК «Вівсяницький» Валерій Ліневич з Вінниччини.

Гусінь чортополохівки дуже рухлива, агресивна та швидка, здатна мігрувати до найближчих полів сої та соняшнику.

«Ми спостерігаємо масовий літ чортополохівки. Вона заполонила посіви сої, тому за посівами потрібно слідкувати. Гусениці грубо об'їдають листя, скріплюючи його павутинками, що спричиняє загибель рослин. Також спостерігаємо за горохом. Чекаємо ще день-два масового відродження гусені, а потім будемо здійснювати обробку», — зауважив Валерій Ліневич.

За словами фермера, на решті культур гусені чортополохівки не спостерігалось.

Як повідомляють соціальні мережі, масовий літ метелика чортополохівки спостерігається на Хмельниччині, Черкащині, Сумщині та інших областях.

За повідомленням Depo.Кропивницький на Кропивниччині гусінь атакує посіви сої.

Фермери повідомляють, що метелики вже розпочали відкладання яєць. У південних регіонах України відзначаються перші відродження гусені.

Читати за темою: Поля Полтавщини атакує буряковий довгоносик

Виконано за допомогою Disqus