Ціни на продовольство зростають 5 рік поспіль — експерти

7 червня 2019 82 0
Ціни на продовольство зростають 5 рік поспіль — експерти
westnews.com.ua

У травні, п’ятий рік поспіль зростають світові ціни на продовольство. Причиною є ріст цін на сири і кукурудзу внаслідок несприятливих погодних умов. Повідомляє прес-служба ФАО.

Індекс продовольчих цін ФАО в травні склав в середньому 172,4 пункти, що на 1,2% вище показника попереднього місяця, але все ж на 1,9% нижче рівня у травні 2018 р.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію з квітня виріс на 5,2% і наблизився до найвищого показника за останні п'ять років.

Індекс цін ФАО на зернові зріс на 1,4%, що обумовлено несподіваним збільшенням котирувань цін на кукурудзу через погіршення прогнозів виробництва в США. Там посів сільськогосподарських культур йде небувало повільними темпами внаслідок масштабних повеней та дощів. Ціни на пшеницю в цілому знизилися, в той час як ціни на рис залишилися стабільними.

Читати за темою: Виробництво кукурудзи в США знизиться на 10% — прогноз

Індекс цін ФАО на цукор за місяць знизився на 3,2% у зв’язку з тим, що перспективи збільшення виробництва цукру в Індії (найбільшому виробнику цукру в світі) переважили негативний ефект інформації про 17%річне скорочення виробництва в Бразилії.

Зниження світових цін на енергоносії, що призводить до зниження попиту на цукрову тростину для виробництва біопалива, також мало негативний вплив на ціни на цукор.

Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 1,1% через зменшення цін на пальмову олію, що пов'язано з наявністю великих запасів у провідних країнах-експортерах. Незначно зросли ціни на соєву, соняшникову і ріпакову олії.

Індекс цін ФАО на м'ясо був трохи вищим за рівень минулого місяця в зв'язку з подальшим зростанням котирувань цін на свинину. Ціни на яловичину знизилися, порівняно з високими квітневими цінами, що відображає зростання експортних поставок у світі.

Виконано за допомогою Disqus