У Японії побудують роботизовану ферму

19 жовтня 2015 59 0
У Японії побудують роботизовану ферму
Weua.bizУ Японії побудують роботизовану ферму

Японська агротехнічна компанія Spread у 2017 р. планує відкрити автоматизовану ферму, пише «Новый регион».

На першому етапі тут вирощуватимуть салат.

При цьому питання переходу на повну автоматизацію не буде для компанії проблемним. Як виявилося, практично на всіх закритих фермах Spread нині комп'ютери автоматично контролюють температуру, вологість, світло і рівень вуглекислого газу.

У власності Spread вже є декілька ферм, де рослини вирощують методом гідропоніки. Завдяки цій технології переробляється до 98% води. Крім того, вона дозволяє обійтися без пестицидів, оскільки рослини знаходяться у закритому приміщенні. Наразі гідропонні ферми компанії Spread випускають близько 7,7 млн головок латука на рік. Компанія реалізує свою продукцію приблизно за тією ж ціною, що і салат, вирощений із використанням традиційних технологій.

Повністю автоматизувавши процес виробництва, японські розробники сподіваються збільшити обсяги продукції, що випускається, і знизити її вартість.

Представники Spread сподіваються роботизувати буквально все — починаючи від посіву насіння і закінчуючи збором урожаю. Зараз компанія працює над створенням апарату, який зможе сіяти насіння. Однак цей вид діяльності все ще потребує контролю з боку людини, яка повинна переконатися, що насіння проросло.

Очікується, що нова ферма компанії Spread, будівництво якої почнеться у наступному році, дозволить знизити трудовитрати на 50%.

Виконано за допомогою Disqus