На Буковині дощі заважають завершити посівну

10 червня 2019 100 0
На Буковині дощі заважають завершити посівну
pixabay.comНа Буковині дощі заважають завершити посівну

Травневі дощі призвели до значного перезволоження грунту. Фермер поки не можуть прогнозувати яким буде врожай, адже ще навіть не закінчили посівну. Про це повідомляє molbuk.ua.

Читати за темою: Два дощики в маю: вісті із затоплених полів

«Минулими роками до 10 травня закінчували сівбу, а сьогодні, наприкінці травня, ще досіваємо сою. Зараз несприятлива погода для сільського господарства, бо велика кількість опадів. Якщо після цих дощів різко припече сонце, матимемо багато хвороб на всіх культурах. І це фермерам буде складно подолати», — розповідає фермер із Заставнівського району.

За словами голови Асоціації фермерів Чернівецької області Миколи Гаврилюка, через дощі фермерам доведеться додатково підживлювати землю.

«Дощі вимивають всі добрива з грунтів. Рослинам нема чим живитися, і фермери матимуть додаткові витрати. Урожай буде меншим, і це вже добре видно. Із зерновою групою проблем поки що немає. А ось кукурудзу деяким фермерам доводиться пересіювати, бо через надмірне замокання вона гниє у землі», — наголосив він.

У департаменті агропромислового розвитку ОДА зафіксували перезволоження грунту у два з половиною рази майже у всіх районах області. 

«Обстеження показало, що урожайність буде непогана. Щодо ярих культур, то в області був недосів соняшнику, значний недосів сої, кукурудзи. Не встигли досіяти через дощі», — зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Богдан Бойчук. 

Виконано за допомогою Disqus