Посівна затягнеться ще на тиждень

20 жовтня 2015 83 0
Посівна затягнеться ще на тиждень
Кurkul.comПосівна затягнеться ще на тиждень

Осіння посівна кампанія під урожай 2016 р., яка затягнулася у зв'язку з аномальною посухою у серпні-вересні, триватиме ще 7-10 днів.

Про це повідомив під час колегії директор департаменту землеробства і технічної політики в агропромисловому комплексі Міністерства аграрної політики і продовольства України Володимир Топчій,пише «УНІАН».

За його словами, на сьогодні аграрії засіяли 76% площ.

«Ми бачимо, що протягом 7-10 днів посів ще буде продовжуватися, оскільки посів у сухий ґрунт не несе загроз для насіння при правильній підготовці і проведенні процесу. Відповідно до рекомендацій учених, осіння посівна повинна завершитися 20 жовтня», — сказав він.

Володимир Топчій зазначив, що аграрії засіяли 76% площ, відведених під озимі, або 5,6 млн га. Зокрема, пшениця посіяна на площі 5 млн га (81%), жито — 140 тис. га (87%), ячмінь — 0,5 млн га (45%), ріпак — 613 тис. га (74%).

«Чернігівська, Донецька та Хмельницька області повністю засіяли озимими всі прогнозовані площі. Найбільше відставання від графіка спостерігається у Херсонській та Миколаївській областях, де аграрії засіяли менше 41% і 48% площ до прогнозу», — додав посадовець.

Виконано за допомогою Disqus