Реклама

Українська цибуля знову дорожчає: ціна зросла на 10%

13 червня 2019 202 0
Українська цибуля знову дорожчає: ціна зросла на 10%
pixabay.com

Цього тижня на 7-10% зросли ціни на ранню цибулю. Повідомляє info.shuvar.com.

Українські трейдери розповідають, що така ситуація стала несподіванкою для них, в червні завдяки сезонному збільшенню пропозиції озимої цибулі зазвичай ціни дуже швидко падають по всій країні.

Станом на 13 червня виробники Південного регіону пропонують цибулю за ціною 9-11 грн/кг (€0,3-0,36/кг). На гуртовому ринку «Шувар» у Львові, рання цибуля сьогодні коштує 14-16 грн/кг (€0,46-0,53/кг). Рік тому ці показники були мінімум в 2 рази нижчими.

«Високі ціни на цибулю в другій декаді червня пов’язані із погодою на Півдні. Дощі не дозволяють повноцінно проводити збирання врожаю, а попит на ранню цибулю зростає. Тому на цьому тижні фермери Херсонської області навіть трішки підняли ціни. Погода може стабілізуватись вже на наступному тижні. Якщо так і буде, ціни дуже швидко почнуть знижуватись», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

За даними українських виробників, продажі озимої цибулю триватимуть аж до середини липня, і саме в цей період очікується зниження ціни. Згодом розпочнуться продажі розсадної цибулі. Пізні сорти цибулі фермери почнуть збирати від початку серпня.

Читати за темою: Що буде з часником та цибулею у цьому сезоні?

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою