Ціна цибулі в Україні знову почала зростати

4 липня 2019 1481 0
Ціна цибулі в Україні знову почала зростати
pixabay.com

Ціни на українську цибулю цього тижня знов почали зростати. На думку фахівців поштовх цьому дав  стабільно зростаючий попит на українську цибулю в країнах ЄС. Повідомляє info.shuvar.com.

«Врожай ранньої цибулі в країнах ЄС сьогодні страждає через аномальну спеку, перехідні запаси цибулі 2018 р. в європейських сховищах є мізерними. Україна — найближчий постачальник ранньої цибулі для цього регіону, тому не дивно, що європейські трейдери звернулись одразу до наших фермерів», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Читати за темою: Українська цибуля знову дорожчає: ціна зросла на 10%

Станом на 4 липня в господарствах Півдня рання цибуля експортної якості тільки на цьому тижні подорожчала в межах 15-20%. Наразі українські фермери її продають за ціною 6,0-6,5 грн/кг (€0,20-0,22/кг). Найбільші обсяги української цибулі скуповують Польща, Чехія, Румунія та Молдова.

«На внутрішньому ринку цибуля продається не так активно, як на експорт, в тім  в Україні ціни теж зростають. Крім зовнішнього попиту подорожчання обумовлено сезонним фактором: збирання розсадної цибулі закінчується, а перша рання посівна цибуля з’явиться на ринку не раніше, ніж за тиждень», — повідомили виробники Херсонсьої області.

На гуртовому ринку ОРСП «Шувар» цибулю продають по 7,5 -9 грн/кг (€0,25-0,31/кг). На ринку Польщі рання цибуля коштує  €0,40-0,45/кг.

Рік тому цибуля в Україні коштувала мінімум в 1,5 рази дешевше

Виконано за допомогою Disqus