Ранній посів ріпаку забезпечить гарний врожай — думка

19 червня 2019 150 0
Ранній посів ріпаку забезпечить гарний врожай — думка

Під урожай 2019 р. сільгосппідприємства Хмельниччини посіяли вже 72 тис. га, що на 23% більше, ніж минулого року. Нинішні погодні умови для вирощування озимого ріпаку в регіоні склалися відмінні. Директор з виробництва «Енселко Агро» («Кернел») Володимир Ревко повідомив, що найголовніше при вирощуванні культури —  ранній та надзвичайно швидкий посів. Про це йдеться у матеріалі «Стан ріпаку в Україні в 2019 році — АгроЕкспедиція» на Kurkul.com.

«Ранній посів — це все! Я вже давно працюю за цією схемою у нашій компанії та переконую колег, хто займається вирощуванням ріпаку, в тому, що ріпак треба сіяти рано», — пояснює Володимир Ревко.

За його словами, такий підхід вимагає кількаразового застосування морфорегуляторів в осінній період, але згодом гарно розвинені культури отримують великий потенціал для комфортної перезимівлі та набагато швидше відновлюють вегетацію навесні.

Низка агротехнічних заходів, які практикують у компанії, дозволяють цьогоріч розраховувати на планову урожайність озимого ріпаку на 3,7 т/га.

Але директор з виробництва та агрономи компанії розраховують зібрати від 4 т/га.

Загалом, підприємство «Енселко Агро» розділено на 2 виробничі кластери — «Енселко Захід» (58 тис. га) та «Енселко Південь» (61 тис. га). Сівозміна має 4 основні культур: сою, озимий ріпак, кукурудзу та соняшник.

Ріпак посідає перше місце за рентабельністю, при тому, що загальні витрати включно з усіма операційними складовими становлять близько $1 050/га (із них система захисту — $170-180/га).

«Основні умови успіху ріпаку серед аграріїв — хороша ціна, висока рентабельність і швидкі гроші, оскільки цю продукцію одразу закуповують щойно починається збір», — пояснює Володимир Ревко.

Виконано за допомогою Disqus