3 правила гарного врожаю — ріпакові секрети компанії «НІБУЛОН»

3 правила гарного врожаю — ріпакові секрети компанії «НІБУЛОН»

20 червня 2019 363 0

Проект АгроЕкспедиція дозволяє нам не тільки детально ознайомитися з культурою, він дає можливість зустрічати, знайомитися і переймати досвід дивовижних українських аграріїв. Одним з таких людей є Олександр Кроліцкий, директор філії «Хмільник» компанії «НІБУЛОН». Ми помітили, що з керівником підприємства «магічно» пов'язана цифра три: 3 тис. га — земельний банк, 3 трактори у господарстві, 3 вовки на картині в офісі, 3 головні жінки у житті: дружина і дві дочки, ну і, звичайно ж, 3 правила вирощування ріпаку. Ми ділимося ними з вами і бажаємо Олександру, як мінімум, 3 т ріпаку на круг у цьому сезоні.

Читати по темі: Стан ріпаку в 2019 році

Правило №1: Оптимальні строки посіву

Для того, щоб отримати хороші сходи озимого ріпаку, аграрію надзвичайно важливо посіяти його у максимально правильний період. Це допоможе рослинам розкущитись і нормально підготуватися до перезимівлі.

Олександр Кроліцький директор філії «Хмільник» компанії «НІБУЛОН»

«Головне — зловити ці терміни, це буквально тиждень. Якщо є густота насіння, якщо культура зійшла, тоді й бур'янів буде менше або взагалі не буде, і хвороб, відповідно», — зазначив директор філії.

Правило №2: Земля пухом

На думку Олександра Кроліцкого, передпосівна обробка грунту суттєво впливає на схожість і подальшу вегетацію озимого ріпаку.

«Земля повинна бути вологою, зорана, щоб не було грудок. Треба культивувати все так, щоб земля розсипалася, як пух», — каже Олександр Сергійович.

Правило №3: Правильне насіння — хороший урожай

Якісний посівний матеріал та підбір найбільш адаптованих гібридів озимого ріпаку формує левову частку майбутнього врожаю. Через зміни агрокліматичних умов у даний час аграрії Вінницької області повинні навчитися правильно підбирати посівмат. На цьому етапі для ріпаку важлива морозостійкість і посухостійкість.

З огляду на те, що ріпак зараз у тренді, сподіваємося, що ці поради вам допоможуть. Як то кажуть, і мудрій людині порада потрібна.

Читати по темі: «Валютний резерв»: ринок ріпаку в Україні та світі

Офіційна статистика проекту «Посівна Онлайн» свідчить про те, що протягом двох останніх років площі під ріпаком в Україні зросли аж на 62%: з 0,8 млн га в 2017 р. до 1,3 млн га в 2019 р. Це рекорд останніх 9 років і на третину більше торішнього показника. За цей час підвищилася і середня врожайність ріпаку з 2,5 т/га до 2,76 т/га. А більш детально про всі тонкощі вирощування, особливості сезону, прогнозованої врожайності, хвороби та шкідників ріпаку читайте в обновлюваному матеріалі АгроЕкспедиція Ріпак 2019.

© Софія Ярошенко, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 3°

Вітер

2.7м/с

Опади

0.1мм

Вологість

94%