Збирати ріпак на Сумщині почнуть за тиждень

20 червня 2019 173 0
Збирати ріпак на Сумщині почнуть за тиждень
Збирати ріпак на Сумщині почнуть за тиждень

Спека, що встановилася після тривалих опадів, негативно впливає на посіви озимих пшениці та ріпаку. Через це в області планують найближчим часом приступити до збору ріпаку. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Читати за посиланням: Стан ріпаку в 2019 році — АгроЕкспедиція

«Зараз за станом посівів та загальним станом рослин можна було б казати, що урожай буде на рівні 6 т/га і більше. Проте через спеку та нестачу вологи, яку спостерігаємо, незважаючи на рясні травневі опади, реальна цифра після збирання може виявитися набагато меншою. Ріпак взагалі вже скинув листя та всихає, ще тиждень-два і будемо розпочинати збирання», — кажуть агрономи області.

Тривалий вплив високих температур призвів до швидкого випаровування вологи, у прикореневій зоні її вже практично не залишилося. Рослини поступово втрачають тургор та змінюють колір — жовтіють.

До того ж кілька днів тому випав невеликий дощ 2 мм, який одразу змінився спекою. Цей дощ створив ефект часткової десикації посівів, оскільки пришвидшив випаровування вологи та «підсушив» листя.

Наразі пшениця на полях перебуває у фазі молочної стиглості, проте, якщо спекотна погода триватиме, це може негативно вплинути на налив зерна.

Виконано за допомогою Disqus