Реклама

Господарство Гадз планує виробляти 1 млн саджанців щороку

4 липня 2019 3630 0
Павло Бабій, агроном-садівник ФГ «Гадз»
Павло Бабій, агроном-садівник ФГ «Гадз»

ФГ «Гадз», що на Тернопільщині,спеціалізується на вирощуванні фруктів. Господарство має розсадник плодових дерев та реалізує саджанці іншим господарствам та садівникам. Вони планують виробляти 1 млн саджанців щороку. Про це йдеться у інтерв'ю «Захист і догляд саду — досвід господарств Ґадз та VITAGRO» на Kurkul.com.

У період із 2012  по 2016 р.ік у ФГ «Гадз» засадили понад 600 га саджанцями, які були вирощені в Європі. З них: 30 га кісточкових, 8 га груш, решта — яблуні.

«В майбутньому плануємо збільшення площі саду до 2,5 тис. га. Крім того, маємо розсадник плодових дерев площею 50 га, реалізуємо саджанці іншим господарствам та садівникам. Планується виробництво 1 мільйона саджанців щороку», — розповів агроном-садівник ФГ «Гадз» Павло Бабій.

Також він додав, що у господарстві намагаються постійно застосовувати новітні, найбільш просунуті й ефективні технології.

«Ось, наприклад, наша дослідна ділянка, на якій цього року застосовуємо новий препарат компанії BASF Серкадіс® Плюс. Вносили його двічі, у нормі 1 л/га, норма виливу води 500 л/га, перед початком цвітіння та під час цвітіння.

Якраз у той період у нас була дуже велика кількість дощів, навіть зайти в сад для обприскування було неможливо. Ми помітили, що на деяких ділянках в нас трохи пішла інфекція. А от на цій ділянці, де ми застосовували Серкадіс® Плюс, ми цього не бачили», — додав агроном.

За його словами, щоб отримати якісний врожай яблук, думати про це потрібно ще на етапі саджанців. 

Виконано за допомогою Disqus