Ціни на кавуни в Україні вп’ятеро перевищили минулорічні

5 липня 2019 548 0
Ціни на кавуни в Україні вп’ятеро перевищили минулорічні
pixabay.com

Ціни на кавуни в Україні, незважаючи на побоювання виробників, залишаються досить високими і практично не змінюються протягом двох тижнів. Наразі купити кавуни з поля можна не дешевше 4-5 грн/кг, а в Києві кавуни гуртом продаються за цінами від 8 до 10 грн/кг. Повідомляє EastFruit.

Для порівняння, в цей же час роком раніше гуртова ціна на кавуни не перевищувала 1,7 грн/кг, а з поля його продавали в середньому дешевше 1 грн/кг.

З огляду на сумний досвід минулого року, багато фермерів відмовилися від вирощування ранніх кавунів, вирішивши сконцентруватися на вирощуванні пізніх сортів, які вимагають менше зусиль та інвестицій при вирощуванні.

«Зниження виробництва раннього кавуна в комбінації з високими цінами на кавун в Європі в цей час привели до того, що попит і пропозиція збалансувалися, і ціни залишаються досить високими.

Відповідно, ті, хто все ж не відмовився від вирощування ранніх сортів кавуна у відкритому грунті і під плівкою або агроволокном, виявилися у виграші, адже ціни дозволяють їм непогано заробляти», — розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Завдяки гарній погоді в Україні, місцеві кавуни мають відмінні смакові якості. В той же час в Європі ціни надзвичайно високі через дуже холодну весну і аномально жаркий червень. Це призвело до скорочення пропозиції і проблем з якістю кавунів в південних країнах ЄС.

Очікується, що обсяги експорту українських кавунів до ЄС цього року можуть перевершити минулорічні показники саме завдяки зростанню відвантажень ранньої продукції.

Водночас на думку директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерини Звєрєвої, саме пізній сегмент кавуна може стати відмінною нішею для України при поставках до Євросоюзу.

Читати за темою: Вітчизняні кавуни подешевшали удвічі з початку сезону

Виконано за допомогою Disqus