В ЄС очікують рекордний дефіцит ріпаку

17 липня 2019 195 0
В ЄС очікують рекордний дефіцит ріпаку

У найближчі місяці імпорт ріпаку в Європейському Союзі, імовірно, різко зросте, оскільки європейські агровиробники заявляють про малий врожай цієї культури, пише Successful Farming із посиланням на Reuters.

«Прогнозоване скорочення виробництва ріпаку в ЄС, швидше за все, збільшить імпорт ріпаку і каноли до нового максимуму — близько 5,6 млн т у липні 2019-червні 2020 року», — повідомляє World Oil.

Імпорт до 2018/19 року оцінюється в 4,3 млн т.

На ринку нафтопродуктів передбачають, що врожай ріпаку в ЄС впаде з 19,9 млн т у 2018 році до 17,5 млн т у 2019 році. Різке скорочення виробництва очікується у Франції, Німеччині та Румунії.

Дивіться Стан ріпаку в Україні в 2019 році — АгроЕкспедиція

«Надії на хороші перспективи врожаю в основних країнах-виробниках ріпаку в ЄС не справдилися через посуху наприкінці травня і початку червня, а також подальших змін посівних площ цього року», —  ідеться в повідомленні.

Збирання ріпаку набирає обертів у Центральній Європі, але надійних звітів про дохідність все ще бракує, тому прогноз все ще може бути змінений.

«На папері світові запаси ріпаку і каноли, здається, є достатніми. Якщо в найближчі тижні встановляться нормальні погодні умови в Україні та Канаді, то ці країни цілком зможуть задовольнити рекордні вимоги ЄС щодо імпорту ріпак в 2019/20», — сказано в повідомленні.

Але фахівці кажуть, що нетарифні торговельні бар'єри на канадському ріпаку та ризик того, що імпортери ЄС зіткнуться з китайською конкуренцією за український ріпак, залишаються основними змінними, які слід спостерігати в найближчі тижні.

Виконано за допомогою Disqus