Фермери Харківщини мають проблеми зі збутом озимого ріпаку

25 липня 2019 757 0
Фермери Харківщини мають проблеми зі збутом озимого ріпаку

На Харківщині трейдери зменшили обсяги закупівель ріпаку нового врожаю. Місцеві фермери занепокоєні такою ситуацією і поки не знають, чого очікувати від ринку ріпаку.

Про це в ексклюзивному коментарі Kurkul.com розповів заступник директора СФГ «Промінь» та син засновника цього господарства Анатолій Небоженко.

«Ціноутворення на вироблену нами продукцію — це головний ризик в бізнесі, на який ми фактично не можемо вплинути. Наразі ріпак чомусь став нецікавий трейдерам і ми не розуміємо причину цієї ситуації», — розповів фермер.

За словами Анатолія Небоженка, минулих сезонів урожай ріпаку фермери продавали одному з агрохолдингів, але нині він відмовився від закупівлі цієї продукції.

Торік господарстві озимий ріпак був на третьому місці за рентабельністю після цукрового буряка та соняшника. Більше того, нинішнього сезону урожай ріпаку в господарстві виявився не рекордним — зібрали лише по 1,7 т/га. Тоді як раніше завдяки корекції системи живлення та застосуванню добрив Yara вдавалося виростити близько 3 і більше т/га озимого ріпаку.

Зменшення врожайності в 2019 р. Анатолій Небоженко пов’язує з тим, що в господарстві отримали пізні сходи через відсутність дощів восени і рослини не змогли розкрити свій потенціал у період вегетації.

Читати за темою: Агрономи з Волині розкрили секрети високої врожайності озимого ріпаку

Виконано за допомогою Disqus