Гектар міскантусу може замінити 10 тис. кубометрів газу

20 липня 2019 2536 0
Гектар міскантусу може замінити 10 тис. кубометрів газу
zakupator

Трирічна плантація енергетичного міскантусу дає 25 т сухої фітомаси з гектара, що здатна замінити 10 тис. м³ і більше природного газу. Повідомляє agrarii-razom.

«Міскантус — багаторічна культура, абсолютно сприйнятна для нашої зони. Адекватно реагує на наші кліматичні умови. За рік може виростати до 3-4 м у висоту», — розповів заступник директора з наукової роботи УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого Микола Новохацький.

За його словами, культура розмножується вегетативно — ризомами (шматочками кореневища). Хоча певні рослини можуть давати суцвіття, насіння вони не утворюють, тому що це міжлінійний гібрид. Для закладки плантації потрібно приблизно 16 тис. ризом/га.

Над схемою посадки інститут працює з 2012 р. Дійшли до висновку, що найоптимальніше садити 90*70 см. (90 см – це міжряддя, 70 – відстань між рослинами в рядку).

Протягом першого року вегетації із висаджених ризом виростає 3-4 стебельця, але продуктивність надземної маси ще доволі незначна — 7-8-12 ц/га. Травостій рідкий і як правило його не збирають.

«В такому випадку ми зрізаємо рослини і розкидаємо по полю в якості мульчі для захисту ґрунту від випаровування вологи», — уточнив Микола Новохацький.

Читати за темою: Вчені назвали найефективнішу енергетичну культуру

Протягом другого року формується більш-менш рівномірний травостій. Коефіцієнт окупації території складає вже 70-80%. Починаючи з третього року, рослини формують суцільний травостій, який за умов нормальної вологості дає висоту 3 і вище м. Маса зібраного врожаю складає 23-26 т/га.

Аби запобігти зайвим витратам на висушування, міскантус збирають навесні. Тоді трава досягає оптимальної вологості зберігання. Скошується звичайним кормозбиральним комбайном, де можна задати довжину різки та величину січки.

 

Виконано за допомогою Disqus