Ринок біопалива очікує період бурхливого розвитку

10 жовтня 2019 54 0
Ринок біопалива очікує період бурхливого розвитку
pixabay.comРинок біопалива очікує період бурхливого розвитку

Ринок біопалива в найближчій перспективі очікує період бурхливого розвитку, при якому його обсяг збільшиться в кілька разів. Значну частку на цьому ринку можна зайняти вже сьогодні, організувавши вирощування міскантусу. Про це повідомляє pro-consulting.ua.

Здорожчання і зменшення доступності викопного палива змушує шукати альтернативні енергетичні ресурси. За даними Біоенергетичної Асоціації України, якщо виділити під енергетичні культури 1 млн га малопридатних для інших видів сільськогосподарського виробництва земель, то отримана біомаса з енергетичного потенціалу зможе замінити 4,88 млн т сирої нафти.

Саме тому експерти Pro-consulting розробили бізнес-план із вирощування міскантусу в Україні на площі 1 тис. га. Усі вкладені в створення підприємства з вирощування міскантусу кошти повернуться до інвестора у вигляді прибутку менш ніж через 4 роки.

Основними перевагами міскантусу є невелике споживння води й гарний ріст на сухих ґрунтах південних регіонів України, що дуже важливо з урахуванням потепління клімату. Урожай з одного гектара міскантусу досягає 25 т, і його енергетичний потенціал дорівнює 15–20 тис. м3 природного газу. Крім того, плантація міскантусу може експлуатуватися на протязі 30 років без пересадки.

Згідно з розрахунками, для реалізації бізнес-плану з вирощування міскантусу на площі 1 тис. га потрібно близько $2 млн. Основна стаття витрат — 60 % від загальної суми — придбання посівного матеріалу. Оборотний капітал, необхідний для забезпечення функціонування господарства в перші два роки, поки міскантус досягає промислових параметрів, складе 25 % від загальної суми. Решта грошей буде витрачена на оренду землі та інші витрати.

Виконано за допомогою Disqus