На Вінниччині відходи свинокомплексу переробляють на органічне добриво

19 липня 2019 263 0
На Вінниччині відходи свинокомплексу переробляють на органічне добриво

Тваринницький комплекс «Субекон» на Вінниччині збудував першу у Центральній Україні діючу біогазову станцію, яка переробляє рештки діяльності свинокомплексу у натуральне органічне добриво. Повідомляє 33kanal.com.

Директор свинокомплексу «Субекон» із Сутисок Тиврівського району Андрій Чемес. За освітою він військовий, а свинарством зацікавився вісім років тому.

«Коли у 2013 р. ми викупили сім зруйнованих ще з часів Союзу колишніх свинарників, то зрозуміли — так, як раніше, працювати не вийде! Сьогодні ринок потребує високоякісної продукції і новітніх технологій! Ми повністю реконструювали приміщення і створили сучасний тваринницький комплекс «Субекон» (сутиський бекон), який вирощує свиней м’ясних порід.

Впроваджуємо інновації — Якщо зазвичай свиноферму визначали за запахом, розливними ямами та купами гною на землі, то у нас цього немає», — розповів Андрій Чемес.

Читати за темою: На Черкащині розводять особливу породу свиней

Працює біогазова станція методом зброджування залишків тваринного виробництва при температурі 37 °С знищуються патогенні мікроорганізми. Це дозволяє збагатити ґрунт так званими гумусоутворюючими кислотами, які сприяють відновленню родючості землі.

«Овочі на ній ростуть чудові! Причому вигода подвійна — газ, який виробляється, йде на опалення свинарників у холодну пору року», — додав фермер.

Виконано за допомогою Disqus