На Черкащині відкрили унікальний відгодівельник для бичків

16 липня 2019 230 0
На Черкащині відкрили унікальний відгодівельник для бичків
АТУ

Кооператив на Черкащині запустив у роботу унікальний відгодівельний комплекс для бичків, розрахований на 10 тис. голів ВРХ. Ініціатором створення комплексу стала Асоціація тваринників України, а обладнання фінансувалося американським урядом через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Про це Kurkul.com повідомила прес-служба АТУ.

В смт Цибулів Монастирищенського району Черкаської області 10 липня відбулося урочисте відкриття відгодівельника для ВРХ СОК «Бики Черкащини».

Метою створення відгодівельного комплексу є допомога особистим селянським та фермерським господарствам з промислової відгодівлі молодняка бичків та формування прозорих ринкових каналів їх збуту.

Впровадження подібних бізнес-моделей господарювання допоможе вирішити проблему скорочення поголів’я ВРХ в Україні та сприятиме розвитку сільських регіонів.

Ідейним натхненником проекту стала Асоціація тваринників України (АТУ) та її голова Ірина Паламар.

«Кооперація — це на сьогоднішній день єдиний шлях, який допоможе жителям сіл ефективно виростити й реалізувати сільськогосподарську продукцію, знайти ринки збути за вигідною ціною. 

Завдяки створенню кооперативів вирішується і проблема із робочими місцями на селі, наповненням місцевих бюджетів, і, відповідно, розвитком інфраструктури регіону», — зауважила голова АТУ Ірина Паламар.

Також вона зазначила, що відгодівельник за кілька років планують зробити потужним комплексом на 10 тис. голів, із  приміщеннями для бичків різного віку, нетелей. Також тут створять лабораторію штучного осіменіння та навчальний комплексо, де експерти галузі проводитимуть тренінги для навчання членів кооперативу передовим методам вирощування.

«Сьогодні в нас у Черкаській області існує 128 обслуговуючих кооперативів, але СОК «Бик Черкащини» — це перший і єдиний кооператив, який вирішив займатися відгодівлею ВРХ. Цей напрям дуже трудомісткий, має невисоку рентабельність, і займатися ним не наважуються навіть великі господарства. Тому ми бачимо, що за підтримки АТУ сьогодні звершується велика справа», — розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка.

Механізм вирощування бичків на централізованому комплексі простий, ефективний, і економічно вигідний.

Так, власники домогосподарств здаватимуть на відгодівельний комплекс бичків, народжених від корів у своєму господарстві, і кооператив повністю візьме на себе всі витрати та клопоти щодо їх вирощування. При цьому бичок юридично залишається у власності члена кооперативу.

Кооператив тварину вирощує, і після набору телям товарної маси селянин може або залишити право реалізації бичка кооперативу (тут будуть налагоджені механізми оптового покупця з кращою ціною), або забрати його і продати самостійно, відшкодувавши кооперативу вартість витрат на відгодівлю.

При цьому витрати будуть значно меншими, ніж аби селянин вирощував бичка самостійно у себе в господарстві. Крім того, завдяки передовим високотехнологічним підходам до вирощування вдасться значно скоротити період набору твариною товарної маси.

Така модель спільної відгодівлі ВРХ дозволить членам кооперативу максимально збільшити свою участь у державній програмі, яка компенсуватиме власникам телят по 2 500 грн на утримання телят віком до 13 місяців. Також СОК «Бики Черкащини» стане демонстраційним майданчиком та тренінговим центром для фермерів, які бажають інвестувати у цей бізнес.

Виконано за допомогою Disqus