Агрономи з Волині розкрили секрети високої врожайності озимого ріпаку

18 липня 2019 1348 0
Агрономи з Волині розкрили секрети високої врожайності озимого ріпаку

На полях підприємства «Волинь-Зерно-Продукт» стабільно збирають більше 4,2-4,4 т/га озимого ріпаку. Минулого року тут були поля-рекордсмени, де вдалося намолотити по 5 т/га.

Головним секретом стабільного «ріпакового успіху» місцеві агрономи називають потужну систему живлення, яку застосовують у технології. На добрива (нітроамофос, селітру, КАС та комплексні мікродобрива) тут витрачають близько 50% запланованих коштів.

Про це ідеться в матеріалі «Ріпак на максимум: 5 порад від агрономів із Волині».

«Основна відмінність нашої технології від багатьох інших — це внесення азотних добрив. Щоменше підприємства дають азотних добрив, то менший  збирають урожай», — розповідає головний агронома філії у Горохівському районі Волинської області Тарас Буйволюк.

Крім того, у компанії «Волинь-Зерно-Продукт» приділяють велику увагу внесенню мікродобрив. Агрономи кажуть, що мають лише позитивний досвід у роботі з цим видом добрив. Мікродобрива завжди допомагають отримати планову урожайність (а тут норма мінімум 3 т/га) і навіть перевиконати план!

Читати за темою: Стан ріпаку в Україні в 2019 році — АгроЕкспедиція

Ще, крім комплексних добрив, восени і навесні на ріпакові поля обов’язково вносять бор, оскільки це борофільна культура. Кажуть, що бор — це один із трьох мікроелементів, на який фермери повинні звертати особливу увагу при вирощуванні ріпаку.

Виконано за допомогою Disqus