Реклама

Для старту м’ятного підприємства вистачить 1 га

27 липня 2019 1599 0
Для старту м’ятного підприємства вистачить 1 га
agro-yug

Близько 70% виробництва м’яти у світі належить США. В Україні наразі культивування м’яти освоєне лише на 10%. На думку експертів, вирощування м’яти в Україні є дуже вигідним капіталовкладенням — для старту м’ятного підприємства буде досить всього 1 га. В наступні роки фермери зможуть отримувати чистий прибуток. Повідомляє agro-yug.com.ua.

У світі існує 42 види м’яти, до того ж є ще й гібриди. Деякі з них знайомі нам з самого дитинства, наприклад: лимонна м’ята, перцева м’ята, котяча м’ята, м’ята болотна. А є такі види, про існування яких могли не чути взагалі: кучерява м’ята, корейська м’ята, собача м’ята, м’ята польова, м’ята довголиста, імбирна м’ята, ананасна і бананова м’ята, марокканська м’ята та навіть шоколадна м’ята.

Найбільш топовим сортом серед аграріїв в усьому світі вважається перцева м’ята. Лідерами серед її постачальників є Англія та Північна Америка. Від них намагаються не відставати Нідерланди, Франція, Африка, Італія, Греція та деякі інші країни.

Фермери одразу переробляють отриману сировину на екстракти, що використовуються у косметичних засобах, жувальній гумці, зубних пастах.

Українські фахівці зробили висновок, що м’яту найпростіше вирощувати у відкритому ґрунті, бо в тепличних умови досить часто у рослин виникає проблема з небезпечним шкідником – білокрилкою, а у відкритому ґрунті ніяких шкідників не спостерігається.

Якщо розглядати вирощування багаторічної трав’янистої рослини як бізнес, то можна сміливо стверджувати, що м’ята — вигідне капіталовкладення. Всі основні вкладення коштів та ресурсів, якщо все робити поступово, припадають на перший рік, а в наступні роки вкладення будуть вже не потрібні.

Розмір інвестицій в цей бізнес буде залежати від способу вирощування – закритий або відкритий ґрунт.

Прибуток від тепличного способу вирощування м’яти, дуже високий тому що урожай можна знімати цілий рік, на відміну від сезонності вирощування в умовах відкритого грунту.

Для збуту м’яти ринок не перенасичений, тому напрямків для продажу цього продукту безліч:

  • овочеві та фруктові лавки;
  • магазини та супермаркети;
  • ресторани та кафе;
  • кондитерські;
  • салони краси, SPA салони;
  • агентства, що займаються ландшафтним дизайном;
  • квіткові салони;
  • культивування в якості фармацевтичної сировини.

Важливо, щоб товар був високої якості. До того ж, для реалізації рослин бажано пройти сертифікацію, особливо коли фермер хоче реалізувати свій товар за кордон. Під час сертифікації комісія заміряє радіаційний фон та перевіряє умови зберігання рослин.

Вирощування лікарських трав на Півдні України лише набирає оберти, тому культивування м’яти по праву може стати цікавим напрямком, з якого аграрій-початківець має можливість розпочати свій прибутковий бізнес.

 Читати за темою: Лавандова плантація окупиться через 3 роки

Виконано за допомогою Disqus