Реклама

На висадку гектару лаванди знадобиться $10 тисяч — фахівець

19 липня 2019 361 0
На висадку гектару лаванди знадобиться $10 тисяч — фахівець
pixabay.com

Основні витрати фермера, який планує закласти лавандову плантацію, у перший рік підуть на розсаду. Щоб висадити 1 га лаванди потрібно вкласти від $10 тисяч. Повідомляє uhbdp.org.

«Кілограм насіння лаванди коштує 80-90 тис. грн. Засівати поле насінням дорого. Якщо ж висаджувати розсадою, то витрати залежатимуть від обраного способу посадки. За схемою 70х1,4 м знадобиться 10,2 тис. саджанців/га. Середня ціна одного — $1-3», — розповів завідувач кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Олег Коваленко.

Також фахівець додав, що на висадку 1 га лаванди потрібно 4 людини, які працюватимуть протягом 10 днів. За цей час можна все зробити вручну.

Збирати лаванду можна механізовано, але це доцільно лише тоді, коли площа плантації не перевищує 10 га. Інакше ніякого резону в залученні механізованої техніки немає.

Збут лаванди може бути різнонаправленим. Можна продавати саджанці, готувати парфумерні вироби, натуральну косметику чи використовувати у виноробстві.

Читати за темою: Лавандова плантація окупиться через 3 роки

Виконано за допомогою Disqus

Реклама