На Луганщині 120 виробників об’єдналися для вирощування натуральних томатів

2 серпня 2019 145 0
На Луганщині 120 виробників об’єдналися для вирощування натуральних томатів
pixabay.comНа Луганщині 120 виробників об’єдналися для вирощування натуральних томатів

Кооператив «Овочі Станичників», що на Луганщині об’єднує 120 виробників. Вони запевняють, що їх продукція натуральна та без нітратів. Про це повідомляє «Бізнес-Схід».

Кооператив налагодив збут томатів до супермаркетів України.

Донори допомогли обрати насіння, впровадити технологію, навчили маркетингу. Зараз СОК «Овочі Станичників» працює над новими ринками збуту.  

У Станиці Луганській поколіннями вирощували овочі. Раніше їх продавали у Донецьку і Луганську. З початком бойових дій частина фермерів припинила свій бізнес або виїхала. Від найближчої хати, де вирощують томати, до лінії розмежування — 600 м.

До найближчого гуртового ринку — 125 км, це дорога бездоріжжям до Сєвєродонецька. Керівник кооперативу Анатолій Штанько каже, що возити овочі туди зі Станиці — далеко і дорого. Вижити поодинці, як це було до війни, стало складно, вирішили об’єднатися.

«Наш кооператив тягнеться на 25 км. До нас входять домогосподарства Станиці Луганської, а також суcідніх селищ — Валуйське, Макарове, Вільхове», — зазначив Анатолій Штанько.

Замість традиційних томатів та огірків грантодавці з USAID порадили обрати томати чері. Зараз такі томати у кооперативі вирощують за голландською технологією.

«До нас приїжджає машина, ми завантажуємо томати і їх везуть до супермаркета. Донори цю логістику нам оплатили, це дуже зручно», — говорить керівник кооперативу.

Щоб досягти цього, провели чималу кількість аналізів і отримали сертифікати на свою продукцію.

«Ми гарантуємо, що вона натуральна. У лабораторіях це підтвердили — за різними показниками томати містять у 20-30 разів менше шкідливих речовин від допустимої норми. Ми рухаємося до отримання сертифікатів НАССР і Органік, це дозволить продавати томати навіть у Європі», — розповів Анатолій Штанько.

За грантової підтримки Норвезької ради у справах біженців також придбали обладнання для різання і сушки овочів. Зараз у кооперативі планують збудувати приміщення, щоб переробляти томати, а не продавати за безцінь, коли вони стають дешевими у сезон. 

Виконано за допомогою Disqus