Використання no-till врятувало посіви соняшнику від негоди

12 серпня 2019 195 0
Використання no-till врятувало посіви соняшнику від негоди

Господарство «Верес-К» на Кіровоградщині культивує 2,7 тис. га соняшнику.  На всій площі застосовують технологію no-till. Про це розповів головний агроном Григорій Мовчан під час АгроЕкспедиції Соняшник 2019, партнерами якої стали BASF, LG Seeds Ukraine та Credit Agricole

«Сівозміна у нас така: чорний пар, озима пшениця, кукурудза і соняшник. Потім земля ділиться на 2 частини: перша йде на чорний пар, друга — на кукурудзу», — повідомив Григорій Мовчан.

Через сильну посуху врожайність соняшнику у минулому році зовсім не порадувала аграріїв — 2,6 т/га.

Читати за темою: АгроЕкспедиція Соняшник 2019

Цей сезон В Україні відзначився надмірними дощами. Не оминули вони і «Верес-К». 

«У травні зливами були пошкоджені сходи соняшнику. Однак, завдяки no-till їх не змило з поля разом з верхнім шаром ґрунту. Вода забрала лише рослинні залишки і сходи з часом змогли відновитися», — додав агроном.

Проте вирощування соняшнику за технологією no-till має ряд своїх особливостей. Зокрема, це стосується засобів захисту.

«По-перше, господарство за два роки перейшло з Clearfield® на Clearfield Plus®. Це пов'язано з поширенням гібридів для цієї технології і застосуванням препарату Євро-Лайтінг Плюс. Другий момент — фунгіцидний захист. Адже саме за рахунок великої кількості пожнивних залишків відбувається накопичення інфекцій. Але обробка фунгіцидом Піктором вирішує це питання», — додав регіональний  менеджер BASF у Кіровоградській області Сергій Шевчик.

Виконано за допомогою Disqus