Реклама

На Запоріжжі показали технології вирощування соняшнику в умовах недостатнього зволоження

16 серпня 2019 505 0
На Запоріжжі показали технології вирощування соняшнику в умовах недостатнього зволоження
На Запоріжжі показали технології вирощування соняшнику в умовах недостатнього зволоження

Цими вихідними на Запоріжжі відбувся День поля «Алоінс-Агро Фест», під час якого було презентовано сучасні рішення та технології вирощування соняшника в умовах недостатнього зволоження. Організаторами заходу були компанії «Океан Інвест» та «Лімагрейн Україна», а партнерами дня поля виступили також компанії «Бізон-Тех»Precision Planting, Meteo Farm , AgroOnline, та інші. Про це повідомляє Kurkul.com.

Євген Зобнєв, менеджер компанії «Океан Інвест» у Дніпропетровській, Запорізькій областях, зазначив, що дефіцит опадів, ранні строки посіву, присутність вовчка соняшникового на полях — характерні проблеми, з якими стикається фермер при вирощуванні культури.

Попередником соняшнику на демо полях були зернові. Восени провели осіннє глибоке рихлення з глибиною 35 см. Весною провели дві передпосівні культивації.

«Сівбу тут розпочали 28 квітня з нормою висіву 38 тис./га. Сіяли гібриди компанії «Лімагрейн Україна» ЛГ50505 та ЛГ50585 зі стійкістю проти восьми рас вовчка соняшникового. Вже 29-30 квітня та 1 травня пройшли зливи і фактично залишилось на полі 32-33 тис./га. Та за рахунок високої сингуляції (99+), врожайність на полі очікують в межах 2,3-2,4 т/га, що рівнозначно нормі висіву 35 тис./га», — прокоментував стан посівів керівник проекту «Точне землеробство» компанії «Бізон-Тех» Дмитро Граца.

На демо полях учасники Дня поля спостерігали результати роботи системи захисту «Океан Інвест», що складається з препаратів Поляріс БТ, Пром БТ, Карабас БТ, Аконіт БТ,  могли побачити переваги використання систем точного землеробства та гібридів з резистентністю проти вовчка соняшникового. Як результат: посіви рівномірні, немає дублів у рядку, вовчок соняшниковий відсутній, соняшник здоровий, без ознак фунгіцидного ураження з виповненими кошиками.

«Ранні посіви соняшнику, які сіються на початку квітня, краще обробляти на фазі 4-6 справжніх листків. Гібриди, які висіваються пізніше, менше уражаються грибковими хворобами. Але при вологій погоді, низьких температурах з метою профілактики грибкових захворювань обробку пізніх посівів соняшнику я рекомендую проводити на фазі 6-10 листків», — зазначив Євген Зобнєв.

«Умови цього року кращі, ніж попереднього. Особливих проблем із шкідниками чи хворобами не мали. Виробники, що займаються вирощування соняшнику, проводили планові фунгіцидно-гербіцидні обробки препаратами Поляріс БТ, Пром БТ, Карабас БТ, Аконіт БТ. Тому поля чисті, рослини здорові»,— додає Євген Зобнєв.

Менеджер «Океан Інвест» звернув увагу на те, що в Запорізькій та Дніпропетровській областях складна ситуація із вовчком соняшниковим. На полях регіону присутні всі 6 рас, місцями 7 рас паразиту. 

Компанія «Лімагрейн Україна» в свою чергу, презентувала гібриди із стійкістю до 8 рас соняшнику: ЛГ50505 та ЛГ50585, на які слід звернути увагу виробникам південного регіону.

Менеджери «Океан Інвест» відзначають, що погодні умови сезону 2019 р. значно кращі, ніж 2018 р. Тому на демо полях очікують рівень врожайності кращий, від минулорічного. 

Нагадуємо: минулого року урожайність соняшнику в регіоні склала 1,43 т/га, в господарстві «Алоінс-Агро» — 1,7 т/га.

Додатково «Океан Інвест» презентував новий гербіцид Тізеголд БТ, який з’явиться у продажу в наступному сезоні. Перевагами нового препарату є: наявність двох діючих речовин, комплексна дія на одно- та дводольні бур’яни. Ще важливий момент — Тізеголд БТ не промивається опадами у глибокі шари ґрунту. Гербіцид може використовуватись для обробки соняшнику, кукурудзи, сої, картоплі, сорго (при попередній обробці цієї культури антидотом).

Директор «Океан Інвест» Ірина Кас’яненко зазначила, що такі Дні Поля, організовані кількома компаніями дозволяють клієнтам познайомитись з продукцією, якою вони раніше не користувались, розширити свій кругозір.

«Ми демонструємо фермерам комплексний підхід в технології вирощування соняшнику. Наприклад, «Океан Інвест» займається засобами захисту рослин й ідеально може пояснити цей фрагмент технології. А такі заходи дозволяють отримати повну інформацію про вибір посівного матеріалу, внесення добрив, техніку посіву, моніторинг погодних умов. Клієнт отримує максимум інформації щодо сучасної технології вирощування соняшнику», — пояснила Ірина Кас’яненко.

Виконано за допомогою Disqus