Держгеокадастр «забув» про 763 млн грн на охорону сільгоспземель — аудитори

17 серпня 2019 172 0
Держгеокадастр «забув» про 763 млн грн на охорону сільгоспземель — аудитори

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру не використала 763 млн грн коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Ці кошти повинні використовуватися на освоєння, інвентаризацію та охорону земель, проведення її нормативної оцінки відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, пише УНІАН.

Про це сказано в аудиторському звіті за результатами державного фінансового аудиту виконання Держгеокадастром бюджетних програм, який оприлюднений на сайті Державної аудиторської служби.

«Сума залишків коштів станом на січень 2019 року, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва та з року в рік накопичуються на рахунках місцевих бюджетів і майже не використовуються, становить близько 763 млн грн», — сказано в документі.

Насправді Держгеокадастр уповноважений подавати пропозиції щодо фінансування заходів освоєння та охорони земель і розробки відповідних програм.

Однак, згідно з результатами аудиту, розосередження передбачених для цих цілей коштів ускладнює їх використання для фінансування великих проектів, отже, вони просто осідають на рахунках місцевої влади.

При цьому місцева влада часто ігнорує пропозиції регіональних підрозділів Держгеокадастру щодо освоєння цих коштів.

Держаудитслужба зазначає, що така ситуація заважає ефективному та якісному виконанню покладених на Держгеокадастр функцій і завдань, створює передумови для порушення законодавства та неефективного використання коштів державного бюджету.

Виконано за допомогою Disqus