Реклама

На Київщині продемонстрували результати Massey Ferguson Crop Tour

19 серпня 2019 167 0
На Київщині продемонстрували результати Massey Ferguson Crop Tour
На Київщині продемонстрували результати Massey Ferguson Crop Tour

День поля Massey Ferguson Crop Tour перейшов у завершальну стадію. Фахівці, спеціалісти AGCO з України та США і аграрії зібрались у с. Рогозів, що на Київщині, щоб побачити результати посівів сівалкою Massey Ferguson 9108VE, обладнану на виробництві рішеннями Precision Planting. Про це повідомляє Traktorist.ua.

У квітні на полях господарства «АгроРегіон» створили демо-ділянки, де посіяли соняшник і кукурудзу. Були проведені 4 основні етапи дослідження: глибина посіву, швидкість посіву, притискне зусилля та сингуляція.

«Сіяли на глибину, починаючи від 2,5 см і закінчуючи 8,9 см, з кроком 0,5 дюйма по американській технології для того, щоб показати наскільки глибина впливає на врожайність. Після цього кожну ділянку ми підрахували по біологічній урожайності, скільки качанів маємо на дистанції 1/1000 га, а це 14,28 м довжина ряду, і скільки приблизно урожаю маємо з кожної ділянки», — розповідає фахівець AGCO з посівної та ґрунтообробної техніки Борис Оніщенко.

Найкращу врожайність показали ділянки, де насіння було посіяне на глибину 5-6 см. Фахівець говорить, що не варто сіяти на малу глибину, бо коренева система не зможе отримати достатньої вологи для розвитку рослини, і не варто сіяти на велику глибину, бо втрачається енергія проростання, що вплине на подальшу втрату урожайності.

«На ділянках дослідження притискного зусилля ми виявили, що недовантажена секція також має великі втрати. Посіяна дуже мілко кукурудза дала менші результати, ніж робота системи DeltaForce в автоматичному режимі, коли витримується глибина і витримується необхідне притискання на секцію, щоб не травмувати прикореневу зону. На ділянці, де притискне зусилля було надважким, ми також втратили врожай», — зазначає директор з агрономії корпорації AGCO Дарен Гобел.

На цих ділянках отримали такі результати урожайності, т/га:

  Надмірне притискне зусилля DeltaForce в автоматичному режимі Легке притискне зусилля
Соняшник 1,46 3,1 2,66
Кукурудза 9,89 10,5 9,81

Також посів проводився на двох швидкостях — 8 км/год і 12 км/год.

Урожайність на різних швидкостях посіву:

 

  8 км/год 12 км/год
Соняшник 3,1 3,44
Кукурудза 9,31 9,86

 

«Тобто ми бачимо, що урожайність після посіву на вищій швидкості навіть трохи більша. Це говорить про те, що аграрії зможуть сіятися в 2 рази швидше і відповідно в 2 рази робити більший обє'м роботи. Таким чином їм треба менший парк техніки для виконання того ж обсягу технологічних завдань без втрати якості посіву. А це істотна економія як на техніку, так і на її обслуговування», — зазначає Борис Онищенко.

У дослідженні сингуляції на одній ділянці провели звичайний посів сівалкою Massey Ferguson 9108VE з обладнанням Precision Planting, а іншу ділянку посіяли з двійниками і пропусками. Для цього у диску висіваючого апарата були зроблені додаткові отвори, а деякі навпаки були заклеяні.

«Там, де у нас є двійники, у рослин менший діаметр і самі качани менші, так як іде конкуренція один з одним і через це — менший потенціал урожайності. У Precision Planting ми розробляємо технології і продукти, які дозволяють розмістити кожну насінину в іедальні умови для того, щоб вона мала максимальну можливість для розвитку і відповідно для максимального урожаю. Ми зробили підрахунки урожайності у проході, де посіяли з урахуванням усіх наших розробок і там вона становила близько 12 т/га. У проході з двійниками — на 2 т/га менше, тобто близько 10. Ситуація з соняшником приблизно така сама», — говорить представник Precision Planting Кріс Хартер.

За словами американського фахівця, сівалка Massey Ferguson з технологією Precison Planting окупить себе за один сезон. Такий показник дійсний за умови зембанку господарства від 200 га.

Далі День поля Massey Ferguson Crop Tour вирушає за результатами на поле господарства «Агроінвестхолдинг», що в с. Старовірівка на Харківщині. Захід відбудеться 29 серпня.

Виконано за допомогою Disqus