Реклама

Українські яблука «Гала» подорожчали удвічі

21 серпня 2019 709 0
Українські яблука «Гала» подорожчали удвічі
vasha-teplitsa.ruУкраїнські яблука «Гала» подорожчали удвічі

Майже у всіх регіонах України садівники приступили до збирання першого та найпопулярнішого осіннього сорту яблук «Гала». Про це повідомляє EastFruit.

Читати за темою: Природні середовища існування, різноманітність бджіл ведуть до кращого виробництва яблук 

Вже близько тижня яблука «Гала» пропонують садівники Закарпаття та півдня Одеської області. В кінці минулого тижня перші партії яблук цього сорту надійшли в продаж у Вінницькій та Чернівецькій областях, а на цьому тижні збирання «Гали» почали і садівники в Дніпропетровській і Черкаській областях.

Перші оптові партії яблука сорту «Гала» надходять у продаж за середньою ціною 10 грн/кг ($0,40/кг). Правда, за умови закупівлі великих партій, від 20 т, садівники готові поступатися в ціні від 50 копійок до 1 грн/кг.

В цей же час у 2018 р. купити «Галу» можна було навіть по 3,5-4,0 грн/кг, хоча сезон збирання почався на кілька днів раніше, ніж в 2019 р. Тож наразі середня ціна на яблуко сорту «Гала» в 2-3 рази вища, ніж в минулому сезоні, що говорить про очікування більш високих цін практично всіма учасниками ринку на тлі різкого зниження очікуваного врожаю яблука в Польщі і деяких інших країнах Євросоюзу .

Не останню роль у зростанні цін на яблуко грає і активне просування України на експортних ринках фруктів як експортера яблука преміальної якості.

Більшість імпортерів відзначають, що вони готові імпортувати значно більші обсяги українського яблука, ніж на даний момент може запропонувати садівнича галузь України. Вони також підтвердили, що українське яблуко добре продається завдяки своїм смаковим якостям і хорошій забарвленості, і що імпортери вважають за краще українське яблуко польському з цієї точки зору — адже його можна швидше і дорожче продати, а значить на ньому можна непогано заробити.

Виконано за допомогою Disqus