Реклама

Через посуху Польща втратила третину врожаю сільгоспкультур

24 серпня 2019 744 0
Через посуху Польща втратила третину врожаю сільгоспкультур
freepik.comЧерез посуху Польща втратила третину врожаю сільгоспкультур

Згідно з останніми даними Національної ради сільськогосподарських палат, через посуху в Польщі постраждало 1,2 тис. муніципалітетів, а збитки становили щонайменше 1,8 млрд злотих. За словами фермерів, втрачено третину сільськогосподарських культур, повідомляє mf24.pl. Від спеки потерпають й українські фермери. Так очікується зниження врожайність картоплі на вітчизняних полях удвічі.

Міністерство сільського господарства Польщі оголосило, що перша компенсація буде виплачена після завершення оцінки збитків, тобто не раніше, ніж через кілька тижнів. Втім, на думку фермерів, навіть компенсація в розмірі 1000 злотих за гектар не компенсує збитків.

Найбільше постраждало Любуське воєводство. Це характерний район з невеликою кількістю дощу, біднішими ґрунтами. Крім того, великі збитки зафіксовано у Великопольському воєводстві.

Фермери стурбовані тим, що земля настільки суха, що можуть з'явитися проблеми з озимими зерновими, такими як ріпак чи пшениця. У багатьох регіонах земля настільки висушена, що фермери задаються питанням, чи є взагалі сенс сіяти озимий ріпак. Тим часом спека триває та завдає збитків кукурудзі, буряку, картоплі та осіннім овочам. 

Цього року від неприятливих погодніх умов потерпають і на ішому кінці світу. Так USDA повідомило, що стан посівів сої у США погіршився.

Виконано за допомогою Disqus