Кількість випадків АЧС в Україні зменшилася на 50%

26 серпня 2019 104 0
Кількість випадків АЧС в Україні зменшилася на 50%
pixabay.comКількість випадків АЧС в Україні зменшилася на 50%

В Україні продовжують фіксуватися випадки африканської чуми свиней (АЧС), але структура та динаміка поширення цього захворювання суттєво змінилася у порівнянні з попередніми роками. Про це повідомив перший заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Жук, передає прес-служба відомства.

Нагадаємо, через АЧС на свинофермі Львівщини знищать понад 90 тисяч свиней

Так, з початку 2019 р. в Україні було зафіксовано 43 випадки АЧС (27 — домашні свині, 10 — дикі, 6 — інфіковані об’єкти). У порівнянні з аналогічним періодом 2018 р., кількість випадків АЧС зменшилася на понад 50% (на 58 випадків у порівнянні з 2018 р.).

За останні три роки склалася така ситуація з АЧС:

  • 2016 р. — 91 випадок;
  • 2017 — 163;
  • 2018 — 145;
  • 2019 — 43 випадки.

У результаті проведених заходів з ліквідації захворювання у 2019 році в Україні оздоровлено 23 неблагополучних щодо АЧС пунктів, виявлених в поточному році. Карантин продовжує діяти в 20 неблагополучних пунктах.

«Проблема АЧС, що не знає кордонів і не піддається лікуванню, стоїть гостро для багатьох країн світу. І Україна в цьому контексті не є винятком. Але важливо те, що завдяки збільшенню фінансування протиепізоотичних заходів, комплексній роботі з недопущення поширення АЧС, посиленню заходів моніторингу і контролю, які проводяться Службою, ситуацію вдалося стабілізувати. Хоча, звісно, ще потрібно серйозно попрацювати, щоб подолати хворобу», — наголосив Андрій Жук.

Однак, зауважив він, зусилля держави не можуть бути достатніми, якщо самі власники не турбуються про своїх тварин і не забезпечують їм належні умови біобезпеки. Бо  саме недотримання елементарних вимог біобезпеки суб’єктами господарювання, фермерами та громадянами є основною причиною виникнення спалахів АЧС.

Виконано за допомогою Disqus