Нове обмеження імпорту добрив призведе до чергового подорожчання

28 серпня 2019 106 0
Нове обмеження імпорту добрив призведе до чергового подорожчання
Нове обмеження імпорту добрив призведе до чергового подорожчання

Обмеження імпорту добрив із Росії було політичним рішенням Уряду України. Це призвело до зростання цін на внутрішньому ринку, але згодом на ринок зайшла продукція з інших країн, що позитивно вплинуло як на ступінь забезпеченості українських аграріїв добривами, так і на цінову динаміку. Про це йшлося під час форуму «Обмеження імпорту мінеральних добрив: захист вітчизняного виробника чи посилення монополії», передає Kurkul.com.

 Проте, 21 серпня 2019 р. в МЕРТі відбулося засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, на якому розглядалися питання захисту українських товаровиробників від недобросовісного та зростаючого імпорту.

Нагадаємо, якщо в результаті проведеного розслідування МЕРТ прийме рішення про обмеження імпорту добрив в Україну, то це знищить конкуренцію на ринку міндобрив. Так вважаєм співзасновник СФГ «Мрія» Артем Малєс.  

Таким чином, можливе нове обмеження імпорту добрив із країн-партнерів може знову негативно вплинути на ціну та ін.

Під час форуму було названо наслідки такого обмеження для агросфери:

  • зниження імпорту добрив з країн — стратегічних партнерів України із відповідними наслідками для двосторонніх відносин;
  • закріплення монополії Фірташа на ринку добрив України;
  • подальше подорожчання добрив для аграріїв, що знижує їх конкурентоздатність на міжнародному ринку порівняно з іноземними виробниками, в першу чергу російськими.

Також це відіб’ється і на економіці України.

Для виробництва азотних добрив підприємства «Ostchem» використовують газ та аміак російського походження (до 80-90% собівартості, згідно заяв «Ostchem»).

Обмеження на поставки добрив з країн, які не використовують російський газ/ аміак (США, Казахстан, Китай, країни Перської затоки та Північної Африки), не лише завдає тяжкого удару по сільському господарству України, але призводить до зростання витрат у іноземній валюті на користь держави-агресора за природний газ і аміак.

Виконано за допомогою Disqus