Реклама

Фермерка з Київщини налагодила експорт продуктів із амаранту

29 серпня 2019 732 0
Фермерка з Київщини налагодила експорт продуктів із амаранту
Фермерка з Київщини налагодила експорт продуктів із амаранту

Амарант є однією з найбільш рентабельних культур, а для її вирощування українські землі підходять якнайкраще. Про це повідомила фермерка та експерт з вирощування амаранту Олена Вовченко, передає uatv.ua.

Читати більше: Вирощування амаранту

«Якось випадково почитала в інтернеті про цю рослину. Сподобалося, що воно собою являє. Тоді не було технологій вирощування. Ми самі протягом 8 років методом проб і помилок прийшли до того, як правильно виростити, зробити якісний продукт. Моє життєве кредо — це здорове харчування. Амарант відповідає цьому, і я його вирішила садити», — розповідає Олена Вовченко.

У цій рослині можна використовувати в їжу все, починаючи від коренів, стебел, зерна і закінчуючи листям.

Дієтологи відзначають, що за якістю і кількістю амінокислот білок амаранту прирівнюється до грудного молока, тому його можна навіть назвати еліксиром життя.

Фермерське господарство в селі Переселення Київської області є одним із найбільших в Україні з виробництва амаранту, а за обсягами виробництва насіння — найбільшим. 

Під посівний матеріал тут відводиться 50 га. За рік тут збирається близько 100 т зерна.

Виготовлені з рослини продукти — олію, борошно, крупу та інші — відправляються на експорт в Європу, Південну Корею і Канаду. В Україні крім цього продається ще й чай, який на експорт тільки готують.

Виконано за допомогою Disqus