Українські винахідники запатентували «Пасіку майбутнього»

3 вересня 2019 2703 0
Українські винахідники запатентували «Пасіку майбутнього»
agrarii-razom.com.ua.Українські винахідники запатентували «Пасіку майбутнього»

Група українських і польських інженерів розробила «Пасіку майбутнього». Кожен «розумний вулик» обладнаний електронними IoT пристроями, які передають інформацію про життя бджіл бджолярам безпосередньо на смартфон. Про це повідомляє видання agrarii-razom.com.ua.

Автори ідеї запатентували свій винахід в Україні.

«Пасіки Майбутнього», крім України, вже кілька років успішно працюють в Канаді та Польщі. Готується відкриття пасік в США, Ізраїлі та інших країнах Європи.

«Пасіки Майбутнього» дозволять створити в країні абсолютно новий ринок — ринок запилення, ефект від якого оцінюється за різними джерелами від $2 до 4 млрд щорічно», — розповів автор ідеї проекту Ігор Курдін.

За його словами, за кордоном більшість бджолярів отримує прибутки саме надаючи послуги із запилення. Так, у Канаді це понад 60% доходів. Там ринок послуг запилення працює з 1960-х років.

Читати за темою: Досвід промислової пасіки в Канаді — 10 порад

«Залежність дуже проста: 1 хороший вулик на 1 га яблунь в період цвітіння підвищує продуктивність яблунь на 10-20%, а наприклад на лохину потрібно 4 вулика і врожайність підвищується до 30%, і так далі. Багато виробників лохини в Польщі встановлюють вулики виключно для запилення-інакше урожай в рази буде менше. У Польщі ось-ось з'явиться ринок запилення», — переконаний Ігор Курдін.

За його словами, у Польщі галузь запилення підтримується державою

«Збираючи інформацію, ми прийшли до висновку, що бджоляр зі смартфоном — це абсолютно нова професія. Зі смартфоном бджільництво буде виглядати по-іншому. Отримуючи дані з вуликів і накопичуючи їх, ми можемо прогнозувати подальший розвиток вулика, пасіки, ефективності запилення», — розповів автор ідеї проекту Ігор Курдін.

Надалі автори унікальної розробки планують збільшити мережу і вивести її на новий рівень 

«Це цілком може бути нова соціальна мережа іншого типу. В ній кожен може бачити, що відбувається у колеги на точно такому ж вулику, якщо, звичайно, дозволить ділитися даними так само як ми ділимося нашими фото або враженнями в соціальних мережах», — додав Ігор Курдін.

Виконано за допомогою Disqus