Держава не готова до скасування земельного мораторію — фермер

3 вересня 2019 905 0
Держава не готова до скасування земельного мораторію — фермер

Землю сільськогосподарського призначення наразі не можна робити предметом торгівлі, оскільки це величезні території, за які Україна бореться з Росією. Держава не готова до зняття мораторію. Таку думку висловив голова асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич. Повідомляє volynnews.com

«Президент може дати указ і відмінити війну, але вона від цього не припиниться. Ми найняли його на роботу. Якщо він не розуміє, що земля сільськогосподарського призначення — це територія, на яку у нас зараз є претензії від сусідньої держави Росії, за яку кожен день привозять матерям вбитих хлопців, за яку кожен громадянин сплачує 1,5% військового збору від заробітної плати, яку ми відстоюємо як територію існування нашого народу, і хоче скасувати мораторій, я хочу запитати, чи готова наша держава робити предметом торгівлі землі сільськогосподарського призначення?», — відзначив аграрій.

За словами Руслана Хомича, ринок землі рано чи пізно буде, але він має бути дуже зваженим, враховуючи досвід старої Європи. В Данії, Франції, Німеччині продають землю лише селянам, які мешкають на цій землі, з обмеженням у кілометрах від території проживання. Тобто, це внутрішній ринок для селян, для того, щоб зберегти націю.

Читати за темою: Зеленський вимагає прийняти закон про обіг земель до 1 грудня

«Насправді, ринок землі — це не базар, ми маємо до нього готуватися, але готуватися не так, як відбулася перша ніч парламенту. Ми просто їм не дозволимо. Я особисто буду робити все для того, щоб моя країна залишилася для мого народу», — запевнив голова асоціації фермерів і приватних землевласників Волині.

Він наголосив, що Румунія увійшла до ЄС, але заборонила будь-кому з іноземців купувати у них землю. І ніхто їх з Євросоюзу не вигнав. Так само країни старої Європи не дозволяють купувати землю нікому окрім тих, хто на ній живе.

Фермери, на його думку, мали б стати тим класом, який відродить приватну власність, маленькі фермерські родинні господарства. У Конституції мало б бути вказано, що основою аграрного устрою України має бути родинне фермерське господарство (відповідні доповнення навіть схвалив Конституційний суд).

Виконано за допомогою Disqus