Україна має створити можливість купівлі землі для фермерів — Гончарук

3 вересня 2019 536 0
Україна має створити можливість купівлі землі для фермерів — Гончарук
Україна має створити можливість купівлі землі для фермерів — Гончарук

Україна має створити умови, щоб у разі відкриття ринку у фермерів була можливість купити земельну ділянку. Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, передає Урядовий портал.

Нагадаємо, президент вимагає прийняти закон про обіг земель до 1 грудня.

«Зараз у великих холдингів дешевший ресурс. У маленьких — значно дорожчий, у них немає ресурсу, щоб купувати цю землю. Нам потрібно дати можливість малому фермеру для купівлі земельної ділянки отримати кредит за значно нижчою кредитною ставкою, щоб він був на рівні з іноземними суб’єктами або навіть вигравав. Ми плануємо створити інструмент, який дозволяв би компенсувати цю відсоткову ставку», — сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що старт земельної реформи запланований орієнтовно на літо наступного року. До цього часу Уряд спільно з Національним банком має зробити кредитування в гривні значно дешевшим, ніж є зараз — взяти кредит можна буде під 14-15% в гривні.

«Тобто ми знизимо ставки по кредитах в цілому та зробимо їх ще дешевше конкретно для купівлі земельної ділянки, щоб українець був у вигідніших умовах, ніж його іноземний конкурент», — пояснив прем’єр-міністр.

Олексій Гончарук також заявив, що де-юре доступ до купівлі земельної ділянки будуть мати українські фізичні та юридичні особи.

«Нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість її обробляти. В тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичну особу в Україні і сплачують тут податки», — додав він.

За словами прем’єра, він та його команда разом з експертами зі Світового банку прорахували 25 сценаріїв, за якими можна відкрити ринок землі.

«Ми подивились на те, в яких комбінаціях ефект від відкриття землі буде максимальний. За якої моделі реформи ми, як українці, зможемо отримати максимальне економічне зростання, а 1% зростання ВВП — це приблизно 15 млрд грн додаткових у бюджеті. Це означає, що у нас будуть додаткові гроші, щоб будувати школи, дороги, інфраструктуру, вкладатись в освіту і так далі», — зазначив Олексій Гончарук.

Виконано за допомогою Disqus