Допуск іноземців до ринку землі стане помилкою — Козаченко

4 вересня 2019 1139 0
Допуск іноземців до ринку землі стане помилкою — Козаченко
Допуск іноземців до ринку землі стане помилкою — Козаченко

Допуск іноземців до українському ринку землі буде великою помилкою уряду. Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації (УАК), Народний депутат України VIII скликання, голова «Аграрного об'єднання» ВРУ Леонід Козаченко в коментарі Latifundist.com.

«Таке рішення викличе соціальні протести. В першу чергу через те, що в Україні немає фінансових інструментів і кредитних ресурсів для покупки землі власними аграріями», — вважає Леонід Козаченко.

За його словами, згідно з деякими оцінками, для забезпечення можливості покупки землі українськими аграріями необхідно $4 млрд. Наразі міжнародні фінансові організації готові надати тільки 10% від цієї суми.

Нардеп зазначив, що в країнах ЄС, таких, як Чехія, Болгарія та ряді інших держав, при відкритті ринку землі встановлювали заборону її покупки іноземними суб'єктами на 10 років. Деякі потім його продовжували ще на 5 років.

На його думку, необхідно враховувати досвід інших країн щодо цього питання, і також ввести мінімум 10-річну заборону на купівлю землі іноземцями

«Застереження, що іноземці скуплять українську землю — це не страшилка. У іноземців для цього є дешеві ресурси, а у нас немає. Допустивши їх до ринку, ми віддамо землю іноземцям, а наші аграрії будуть на них працювати. Знаю досить компаній з Китаю, Близького Сходу і ЄС, які відразу готові інвестувати гроші в нашу землю», — підкреслив нардеп VIII скликання.

Нагадаємо, що за словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, після проведення земельної реформи та скасування мораторію на продаж землі, іноземці зможуть купувати землі сільськогосподарського призначення за умови реєстрації юридичної особи та сплати податків до бюджету держави

Виконано за допомогою Disqus