Основним завданням аграрного комітету є земельна реформа — Сольський

12 вересня 2019 95 0
Основним завданням аграрного комітету є земельна реформа — Сольський

Наразі основним завданням, яким займається аграрний комітет, є земельна реформа. Про це розповів  голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат («Слуга народу») Микола Сольский. Повідомляє AgroPolit.com.

«Є декілька сфер, якими наразі займається аграрний комітет. Перший блок питань пов'язаний із земельною реформою, і з усіма технічними речами довкола цього.

Другий — дерегуляція земельних відносин: насамперед, передача повноважень із розпорядження с/г землями за межами населених пунктів сільрадам радам та ОТГ. Зараз питання дискусійне: передавати тільки ОТГ, чи сільрадам і ОТГ? У такому ключі протікає й дискусія максимального залишення податків на селі», — сказав Микола Сольський. 

Також він додав, що не менш важливим є питання приватизації та дерегуляції у всіх сферах АПК.

Читати за темою: Допуск іноземців до ринку землі стане помилкою — Козаченко

«Тут — демонополізація «Укрспирту», максимальні спрощення з реєстрацією гербіцидів, міндобрив, насіння, саджанців тощо. Наприклад, у нас є насіння, яке заходить в Україну. Воно зареєстроване в половині країн світу, зокрема в Канаді, Штатах, ЄС. Виробникам насіння треба проходити довгу процедуру реєстрації, апробації, сертифікації в Україні. Це займає роки. Досить часто аналогічна ситуація спостерігається з саджанцями. Є пропозиція спростити цю процедуру і зробити її за заявковим принципом: якщо цей гібрид чи цей сорт зареєстрований в іншій країні, то приймати їхній сертифікат», — підсумував голова аграрного комітету.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою