Вчені навчились передчасно ідентифікувати хвороби пшениці

8 вересня 2019 48 0
Вчені навчились передчасно ідентифікувати хвороби пшениці

Група австралійських вчених розробила портативний секвенатор ДНК пшениці, за допомогою якого можна аналізувати сільгоспкультури прямо на місці. Це дозволить не лише боротися з патогенами на ранніх стадіях, але й дасть змогу відбирати кращі зразки насіння культур. Повідомляє Superagronom.com.

Хвороби рослин, особливо пов'язані з грибковими патогенами, ставлять під загрозу глобальну біобезпеку багатьох сільськогосподарських культур. Для їх запобігання необхідно швидке виявлення патогенів і ідентифікація. При цьому, традиційні методи діагностики хвороб сільськогосподарських культур засновані на методах, які можуть виявити хворобу на око.

Такі інструменти не працюють при появі нових патогенів, а також на ранній стадії захворювання культур. Коли в Бангладеші було знищено всі посіви пшениці через вторгнення американського грибка, з яким місцеві біологи просто не стикалися раніше, вчені зрозуміли, що необхідно використовувати нові методи ідентифікації хвороб.

Читати за темою: Стан пшениці в Україні в 2019 році — АгроЕкспедиція

Новий портативний секвенатор ДНК дозволить на місці дізнаватися спектр розвитку патогенних мікроорганізмів в пшениці ще до появи їх симптомів. За допомогою цього пристрою вчені також змогли охарактеризувати всі мікроорганізми в пшениці і підтвердили наявність несподіваних захворювань, які раніше не діагностувалися патологами.

На думку австралійських біологів, комбінація локальних і централізованих підходів до секвенування в майбутньому дозволить зробити революція в управлінні біологічною безпекою сільського господарства і зменшить втрати врожаю. Крім того, ці методи можуть бути включені в повсякденний моніторинг польових захворювань рослин і моніторинг біобезпеки на національних кордонах, щоб заощадити час, кошти і запобігти ще одному руйнівному спалаху, подібному до того, який спостерігався в Бангладеш.

За допомогою даного приладу можна буде відбирати лише повністю здорове насіння, що надалі позитивно відобразиться на врожаї та створенні нових сортів.

Виконано за допомогою Disqus