Україна продовжує імпортувати картоплю з Білорусі

9 вересня 2019 2810 0
Україна продовжує імпортувати картоплю з Білорусі
pixabay.comУкраїна продовжує імпортувати картоплю з Білорусі

Незважаючи на збір картоплі у господарствах населення та професійних господарствах України, імпорт продукції з Білорусі не припинився. Про це повідомляє EastFruit.

Читати за темою: Не картоплею єдиною, або як Чернігівеліткартопля знайшла баланс агровиробництва

У гуртовій торгівлі білоруська картопля як і раніше продається в середньому на 1-2 грн/кг дешевше, ніж українська.

«На сьогоднішній день українська картопля є найдорожчою в регіоні. За неї  українські фермери просять в середньому близько 8,5-9,5 грн/кг ($0,34-0,38), в той час як картопля в Росії можна купити навіть по $0,15/кг, тобто більш ніж в два рази дешевше. У Білорусі ціни на картоплю в середньому в два рази нижчі, ніж в Україні — близько $0,18-0,19/кг, тому і російську і білоруську картопля зараз дуже вигідно ввозити в Україну», — зазначив економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Галузеві асоціації вже неодноразово відзначали, що Білорусь встановила нерівні правила доступу торгівлі картоплею. У той час як картопля з Білорусі ввозиться в Україну без обмежень, українські експортери картоплі зобов'язані доводити, що їх картопля виробляється на ділянках, вільних від карантинних організмів. При цьому картопля з Білорусі не завжди дуже високої якості — навіть навпаки — учасники ринку відзначають численні проблеми з цією продукцією, що вже призвело до проблем з поставками білоруської картоплі в країни ЄС.

Виконано за допомогою Disqus